Uszczelnienie i izolacja tarasu lub balkonu – Dacfill / Dacfill HZ

Uszczelnienie tarasu i balkonu Dacfill
NFZ

Przeciekający taras to bardzo powszechny problem. Najgorsze są jednak skutki przecieków – często prowadzą do kosztownych wydatków na naprawę zalanych pomieszczeń. Aby tego uniknąć należy zabezpieczyć taras powłokami uszczelniającymi – Dacfill lub Dacfill HZ.

Masa uszczelniająca Dacfill jest produktem wodorozcieńczalnym, tworzącym po wyschnięciu bezspoinową (bez szwów, łączeń), trwale elastyczną (200%) i w 100% wodoszczelną powłokę. Dodatkowo hydroizolacja Dacfill jest odporna na znaczne zmiany temperatury, zanieczyszczenia atmosferyczne i promieniowanie UV.

Najczęściej na balkonie znajdują się płytki, przez które woda przecieka. Wymiana płytek wiąże się z dużymi kosztami. Natomiast uszczelnienie balkonu Dacfill można nakładać bezpośrednio na nieszczelne płytki, dzięki czemu można zaoszczędzić czas i pieniądze.

Jeżeli balkon posiada spadek to należy zastosować preparat Dacfill, a jeśli nie ma w ogóle spadku to można użyć Dacfill HZ.

Uszczelnienia i izolacja tarasu Dacfill – najważniejsze właściwości

  • Uszczelnienie tarasu i balkonu, masa uszczelniająca, farba, izolacja, przeciekający100% wodoszczelność – skuteczna i długoletnia ochrona przed przeciekaniem
  • Bardzo wysoka (200%) i trwała elastyczność – powłoka nie pęka i gwarantuje uszczelnienie tarasu odporne na ruchy podłoża
  • Membrana bezspoinowa – brak ryzyka przeciekania na złączach, spoinach, szwach
  • Paroprzepuszczalność pary wodnej – pozwala „oddychać” powierzchni
  • Można nakładać zarówno na posadzkę jak i elementy pionowe.
  • Bardzo wysoka odporność na wpływy klimatyczne – UV, kwaśne deszcze, gorąco, mróz, śnieg, zanieczyszczenia powietrza
  • Hydroizolację można nakładać w zasadzie na wszelkie powierzchnie w tym bezpośrednio: płytki, beton, papę etc.
  • Niepalny – nie podtrzymuje płomienia
Sposób aplikacji powłok izolacyjnych Dacfill:

System uszczelniania balkonu Dacfill jest bardzo prosty w nakładaniu i może go wykonać praktycznie każdy. Samo uszczelnianie tarasu polega na rozłożeniu siatki wzmacniającej i dwukrotnym malowaniu masą uszczelniającą Dacfill. Nakładanie powłok może być wykonane przy użyciu wałka lub pędzla. Tutaj przedstawiamy dokładny opis jak uszczelnić przeciekający taras.

uszczelnienie balkonu balkonów dacfill hz farba na balkony tarasy farba do balkonów tarasów farba na płytki