Wzorniki kolorów RAL

Nasza oferta zawiera także wzorniki Niemieckiego Instytutu Jakości i Oznaczeń RAL Deutsches Institut für Gütesicherung und Kennzeichnung e. V. Wzorniki RAL stały się standardowym systemem oznaczeń kolorów nie tylko na rynku niemieckim ale i na całym świecie.

RAL CLASSIC – kolekcja ta jest kolekcją podstawową, która obejmuje 215 barw i przeznaczona jest dla producentów barw. Producenci farb korzystają z wzorców w formie kart 850-HR i 841-GL, które stanowią podstawę przy ustalaniu barw. Dla użytkowników nie trudniących się produkcją farb tylko korzystających już z gotowych wyrobów przeznaczony jest wzornik RAL K5 i K7, K1 w formie wachlarzyków. Mają one 4-ro cyfrowe oznaczenia kodowe i nazwę zwyczajową. Katalogi te umożliwiają łatwą komunikację między partnerami. Dostępne są także wzorniki K6 oraz F5.

 

RAL DESIGN SYSTEM – kolekcja ta obejmuje 1625 barw wraz z odcieniami. Została stworzona dla potrzeb projektowania dla architektów i projektantów. Kolekcja została zmodernizowana i dołączonych zostało 26 pastelowych kolorów, a usuniętych zostało kilka ciemnych odcieni. Dotychczasowa nazwa wzornika RAL została zmieniona na D2. Kolory są tu definiowane za pomocą współrzędnych HLC stanowiące 7-mio cyfrowe oznaczenia. Kolekcja ta idealnie pełni rolę pośrednika między architektami, producentami farb oraz klientami.  Wszystkie wzorce barw RAL mają najwyższą jakość.

 Wzornik RAL design karta kolorów d2 wzorniki
 
RAL EFFECT – kolekcja przeznaczona dla producentów i sprzedawców farb, wzbogacona o szereg nowych odcieni. Charakteryzuje się wzrostem znaczenia koloru, szczególnie w architekturze, w przemyśle budowlanym, tekstylnym, tworzyw sztucznych i innych.
 
Kolekcja RAL EFFECT obejmuje 490 kolorów
  • 420 barw podstawowych
  • 70 odcieni metalicznych
 

Dla producentów farb przeznaczona jest kolekcja karta kolorów ral wzorniki wzornikstandardów RAL EFFECT, która zawiera wszystkie oryginalne kolory tej kolekcji w formie pojedynczych kart o rozmiarze 10,5 x 14,8 cm (A6)  umieszczonych w efektownym pudełku noszące nazwę RAL E1. Elementy kolekcji sprowadzane są z Niemiec na indywidualne zamówienie klienta.

Kolekcja RAL EFFECT powstała dla farb produkowanych na bazie żywic wodorozcieńczalnych z 13 pigmentami potrzebnymi do ich wytworzenia. Uwzględniono w ten sposób aspekty ochrony środowiska

 

RAL EFFECT występuje w formie podwójnego wachlarza o nazwie RAL E2 o wymiarach 8.27 x 1.97cm. W jednym wachlarzyku
zawarte są próbki kolorów o wymiarach 1.97 x 0.98 cm., natomiast w drugim wachlarzyku umieszczonych jest 70 odcieni metalicznych na całej powierzchni wachlarzyka.wzorniki ral effekt wzornik

Wzornik RAL E3 to układ odcieni składający się z 70 odcieni metalicznych i 420 odcieni matowych. Każda zakładka posiada 6 odcieni matowych oraz dopasowany do kolorystyki odpowiednio 1 odcień metaliczny. Wymiary wzornika 5x 21 cm.

wzornik ral effekt e3 wzorniki

 

Wzornik RAL E4 to paleta 70 kolorów metalicznych. Odcienie prezentowane są w całości na każdej zakładce. Wymiary wzornika to 5 x 21,8 cm.wzornik ral_effekt_e4 wzorniki

W naszej ofercie posiadamy także kolekcje RAL COLOUR FEELING , RAL PLASTICS P1, RAL PLASTICS P2 oraz Słownik Kolorów (The Colour Dictionary).

RAL z Logo Twojej Firmy

W dzisiejszych czasach rosnącej konkurencji zarówno producenci jak i odbiorcy farb i lakierów zwracają coraz to większą uwagę na jakość i precyzję doboru kolorów. Już od ponad 75 lat Instytut RAL utożsamiany jest z podstawowymi zbiorami barw. Obecnie nie ma wątpliwości, że RAL jest synonimem jakości powszechnie rozpoznawanym w przemyśle farb i lakierów, tekstylnym, tworzyw sztucznych, architekturze itp.

Indywidualne wzorniki RAL dostępne są z kolekcji:

 

 

  • RAL CLASSIC: wzornik K7, K1, K5, F5
  • RAL DESIGN SYSTEM: wzornik D2
  • RAL EFFECT: wzornik E2, E3, E4
  • RAL COLOUR FEELING: cała kolekcja.wzorniki ral z logo wzornik firmy K7

Państwo dostarczają własny projekt według ustalonych wymiarów wybranego wzornika, który Instytut RAL drukuje na okładkach wybranych wzorników.

Kup onlinesklep.amp.szczecin.pl