Farba antystatyczna antykorozyjna  – Noxyde Antistatic

Farba antystatyczna antykorozyjna Noxyde Antistatic to farba, która rozprasza gromadzące się ładunki elektryczne. Dlatego idealnie nadaje się do zastosowania wszędzie tam, gdzie konieczne jest zabezpieczenie antykorozyjne w obszarach o podwyższonym ryzyku wybuchu. Noxyde Antistatic przeznaczony jest do zastosowań zewnętrznych i wewnętrznych, w tym również w podziemnych wyrobiskach zakładów górniczych.

Farba antystatyczna Noxyde Antistatic jest jednoskładnikowym produktem wodorozcieńczalnym na bazie zdyspergowanych w wodzie kopolimerów akrylowych. Co ważne, jest bardzo łatwa w aplikacji.  Przewidziana jest do nakładania natryskiem bezpowietrznym, pędzlem lub wałkiem.

Powłoki antystatyczne Noxyde Antistatic mogą być nakładane bezpośrednio na odrdzewione, skorodowane podłoża metalowe (farba prosto na rdzę) lub dobrze przylegające stare powłoki malarskie. Po nałożeniu i pełnym utwardzeniu Noxyde Antistatic tworzy powłoki wodoodporne, o dużej elastyczności (do 200 %), odporne na uderzenia i erozję oraz czynniki pogodowe i wiele chemikaliów. Farba na metal Noxyde zawiera wysokiej jakości pigmenty antykorozyjne i ma znakomitą przyczepność przez co doskonale chroni powierzchnię przed korozją na długie lata.

Antykorozyjny środek powłokotwórczy Noxyde Antistatic może być nakładany na wiele różnych podłoży, takich jak: żelazo, stal, stopy specjalne żelaza, galwanizowane lub metalizowane żelazo i stal, aluminium, miedź, cynk, ołów. Rozcieńczony 25 %-wym dodatkiem wody może być używany jako powłoka adhezyjna na podłoża nieporowate, takie jak: szkło, gładka cegła i beton, ceramika, dachówki.

Noxyde Antistatic w górnictwie może być stosowany do antykorozyjnego zabezpieczenia obiektów na powierzchni w miejscach zaklasyfikowanych jako przestrzenie zagrożone wybuchem oraz w podziemnych wyrobiskach górniczych zagrożonych wybuchem metanu i/lub pyłu węglowego. W tym: konstrukcje szybów, elementy obudowy i obiekty infrastruktury (rury), maszyny i urządzenia wydobywcze, itp. Stosowanie w podziemnych wyrobiskach zakładów górniczych na podstawie certyfikatu uprawniającego do oznaczania wyrobu znakiem bezpieczeństwa B, wystawionym przez Jednostkę Certyfikującą Głównego Instytutu Górnictwa w Katowicach nr certyfikatu: B/1686/2007.

Farby antystatyczne Noxyde Antistatic występują w kolorach: biały (40), piaskowo-szary (RAL 7032), niebieski (A930), czerwony (RAL 3020), żółty (RAL 1003), zielony (RAL 6011), czarny (50).

Opakowania są 24 kg.

Farba antystatyczna antykorozyjna powloka farby antystatyczne powloki Noxyde Antistatic

Farba antystatyczna na metal Noxyde Antistatic – najważniejsze właściwości

Farba antykorozyjna antystatyczna Noxyde Antistatic ze względu na swoje unikalne właściwości zapewnia znacznie skuteczniejszą ochronę przed korozją w porównaniu z innymi farbami dostępnymi na rynku.

  • Pełna wodoodporność – powłoka antykorozyjna Noxyde zapewnia nieprzepuszczalność dla wody i powietrza. Jej wytrzymałość i doskonała elastyczność czynią Noxydację najlepszym rozwiązaniem do ochrony antykorozyjnej i wodoodpornej impregnacji blach osłonowych i blaszanych dachów.
  • Elastyczność – powłoki Noxyde charakteryzują się znakomitą elastycznością (>200%) a ta cecha przeciwdziała pękaniu i złuszczaniu farby na powierzchni metalu, narażonej na rozciąganie, kurczenie, przesuwanie i uderzenia mechaniczne. Z tego powodu farba na blachę Noxyde znakomicie sprawdza się, gdy chronione elementy ulegają w trakcie eksploatacji odkształceniom sprężystym lub cieplnym, np. kratowe konstrukcje słupów w energetyce, pokrywy zbiorników w przemyśle chemicznym, petrochemicznym, energetyce czy płaskie dachy, itp.

farba antystatyczna antystatyczne farby antykorozyjna noxyde

  • Minimalne przygotowanie powierzchni – farba na rdzę Noxyde może być nakładana bezpośrednio na oczyszczone podłoża lub dobrze przylegające stare powłoki malarskie (bez piaskowania), co wydatnie wpływa na zmniejszenie kosztów i czasu przestoju.
  • Doskonała przyczepność – nawet gdy powłoka jest nacięta, znakomita przyczepność Noxyde do podłoża zapobiega powstawaniu w miejscu nacięcia wszelkich rodzajów korozji podpowłokowej i dlatego rdza nie jest w stanie się rozwijać.

 farby antystatyczne noxyde farba antykorozyjna antystatyczna

  • Wysokiej jakości pigmenty antykorozyjne – zapewniające galwaniczną ochronę antykorozyjną odporną na czynniki pogodowe i wiele chemikaliów (atmosfera przemysłowa C3 ‑ C5I, C5M).
  • Znakomite pokrycie krawędzi – korozja zwykle zaczyna się na zewnętrznych krawędziach, gdzie jest minimalna grubość powłoki malarskiej. Próby testowe powłoki antykorozyjnej Noxyde wykazały 100% pokrycia na krawędziach zaokrąglonych i 41% pokrycia na krawędziach pod kątem prostym.farba antykorozyjna antystatyczna antystatyczne farby noxyde