Środek do wytrawiania i oczyszczania świeżego ocynku – Surfa-Etch 108

Wysokiej jakości środek Rust-Oleum Surfa-Etch 108 to łatwy w użyciu, niepalny i praktycznie bezwonny podczas aplikacji roztwór wytrawiający. Preparat przeznaczony jest do skutecznego oczyszczania i wytrawiania świeżego ocynku, który neutralizuje sól i osad „białej rdzy”.

Surfa Etch 108 służy również do wytrawiania gładkich powierzchni betonowych, elementów murarskich, stali galwanizowanej i aluminium

Środek Surfa-Etch 108 służy do przygotowania podłoża przed malowaniem. Oczyszcza i wytrawia podłoże. Umożliwia nakładanie kolejnych powłok farby. Jednak preparat może zmienić wygląd ocynku, zmatowić go lub nawet poczernić. Jeżeli chcą Państwo odnowić stary ocynk sugerujemy użycie sprayu Galva Plus.

Wydajność środka do wytrawiana ocynku Surfa-Etch 108 to  6 – 8 m2/l.

 

Sposób stosowania preparatu do wytrawiania ocynku Surfa-Etch 108Środek do wytrawiania ocynku, stali ocynkowanej, preparat do czyszczenia ocynku, usuwanie białej rdzy, osadu , nalotu, Surfa-Etch 108
Przed użyciem dobrze wytrząsnąć do uzyskania jednorodności preparatu. Usunąć wszelki smar, brud, olej oraz inne zanieczyszczenia powierzchni. Odtłuścić za pomocą alkalicznego środka oczyszczającego, metodą ciśnieniową i przy niewielkich powierzchniach za pomocą lotnego roztworu czyszczącego. Nałożyć obfitą warstwę roztworu Surfa-Etch 108 i wetrzeć go w powierzchnię. Pozostawić na 10 – 15 minut w zależności od temperatury i dokładnie wyczyścić przez obfite spłukanie wodą. Nie należy dopuścić do wyschnięcia roztworu wytrawiającego Surfa-Etch 108 przed spłukaniem! Po oczyszczeniu usunąć pozostałą wodę i pozostawić do całkowitego wyschnięcia ze względu na fakt, iż pozostawiona na powierzchni, bądź uwięziona w porach woda może doprowadzić do uszkodzenia pokrycia. Beton i elementy murarskie mogą wymagać powtórzenia czynności. Przy dużych powierzchniach lub słabym schnięciu przed nałożeniem powłoki może być wymagany dłuższy czas do wysuszenia.

Kup online sklep.amp.szczecin.pl