Hydroizolacja i zabezpieczenie chemoodporne – Lakor-G

Preparat izolacyjny Lakor-G jest materiałem polimerowym, z modyfikowanymi asfaltami naftowymi jako wypełniaczami. Lakor-G można nakładać bezpośrednio na poziome lub pionowe powierzchnie betonowe lub mineralne.

Lakor-G można stosować jako powłokę hydrofobizującą i chemoodporną na powierzchnie wykonane z betonu lub innych porowatych materiałów mineralnych, pracujące pod ziemią, na powierzchni lub pod wodą.

Zastosowanie hydroizolacji Lakor-G:

  • ochrona fundamentów,
  • ochrona konstrukcji betonowych,
  • ochrona innych porowatych materiałów mineralnych
  • ochrona urządzeń i obiektów narażonych na działanie agresywnych czynników atmosfery przemysłowej

Izolacja bitumiczna Lakor-G przewidziany jest do nakładania pędzlem ławkowcem lub wałkiem

Zużycie Lakor-G to 1,3 kg/m2

 

Skuteczność

O skuteczności preparatu izolacyjnego do fundamentów Lakor-G  najlepiej świadczy referencja wydana przez Wodociągi i Kanalizacje w Opolu. W latach 2000 – 2002 zabezpieczono antykorozyjnie powierzchnie betonowe oraz żelbetonowe zanurzone i znajdujące się w sposób ciągły w kontakcie ze ściekami. Dzięki specjalnej recepturze opartej na pochodzeniu naftowym oraz dzięki składnikom PVC zwiększającym chemoodporność, Lakor-G spełnił swoje zadanie zapewniając doskonałe zabezpieczenie nawet po 8 latach, w bardzo ciężkim środowisku, w którym inne preparaty izolacyjne pochodzenia węglowego ulegały degradacji już po kilku miesiącach.

Tutaj można zobaczyć pełne referencje