Farba na dachy metalowe – Noxyde

Farba na dach metalowy NoxydeFarba na dachy metalowe Noxyde to nowoczesna technologia w walce przeciwko korozji. Choć noxydacja jest dość nowym sposobem w zabezpieczeniach antykorozyjnych juz zdążył uzyskać renomę wśród profesjonalistów. Dlatego o skuteczności farby Noxyde najlepiej dowodzą konstrukcje wsporcze linii 110 KV na Opolszczyżnie, które od ponad 15 lat zachowują znakomity wygląd. Natomiast na świecie farbami Noxyde są pomalowane tak znane obiekty jak Golden Gate w San Francisco, most Newburgh Beacon w Nowym Jorku oraz Most Wolności w Budapeszcie.

Farba do malowania dachów antykorozyjna Noxyde Noxyde to jednoskładnikowa, wodorozcieńczalna farba na metal, która jest bardzo prosta w użyciu. Noxyde to farba nie wymagająca piaskowania – można ją aplikować prosto na rdzę, nie ma potrzeby stosowania żadnych gruntów.

Po wyschnięciu farba na dach Noxyde tworzy gumowatą (elastyczność powłoki do 200%), antykorozyjną powłokę, która jest w 100% wodoszczelna. Farba do dachów Noxyde jest bardzo odporna na uszkodzenia mechaniczne, warunki atmosferyczne oraz jest niezwykle chemoodporna.

Farba do metalu Noxyde ma w sobie wysokiej jakości pigmenty antykorozyjne i ma doskonałą przyczepność, dlatego znakomicie chroni metal przed rdzą na długie lata.

Farba do malowania dachów Noxyde może być aplikowana bezpośrednio na większość powierzchni, w tym: podłoża metalowe – żelazo, stal, aluminium etc., stare powłoki malarskie i sezonowany ocynk.

Minimalne przygotowanie podłoża i brak potrzeby używania podkładów powoduje, że wykonanie zabezpieczeń antykorozyjnych przez Noxydację jest o około 40% tańsze od dotychczas stosowanych metod.

Niezależne badania zgodne z normą ISO 12944 dowodzą, że farba antykorozyjna Noxyde jest absolutnie najlepszą ochroną przeciw korozji i spełnia wymagania w najwyższej klasie C5-M.

Opakowania są 1kg, 5kg lub 20kg.

Kup online sklep.amp.szczecin.pl

 

Farba do malowania dachów metalowych Noxyde – najważniejsze właściwości

Farba do malowania dachów Noxyde ze względu na swoje unikalne właściwości zapewnia znacznie skuteczniejszą ochronę przed korozją w porównaniu z innymi farbami dostępnymi na rynku.

  • Pełna wodoodporność – powłoki dachowe Noxyde zapewniają nieprzepuszczalność dla wody i powietrza. Ich wytrzymałość i doskonała elastyczność czynią Noxydację najlepszym rozwiązaniem do ochrony antykorozyjnej i wodoodpornej impregnacji blach osłonowych i blaszanych dachów.
  • Elastyczność – powłoki na dachy Noxyde charakteryzują się znakomitą elastycznością (>200%) a ta cecha przeciwdziała pękaniu i złuszczaniu farby na powierzchni metalu, narażonej na rozciąganie, kurczenie, przesuwanie i uderzenia mechaniczne. Z tego powodu farba na dachy metalowe Noxyde znakomicie sprawdza się, gdy chronione elementy ulegają w trakcie eksploatacji odkształceniom sprężystym lub cieplnym, np. kratowe konstrukcje słupów w energetyce, pokrywy zbiorników w przemyśle chemicznym, petrochemicznym, energetyce czy płaskie dachy, itp.

Farba na metal Noxyde Farba na blache

  • Minimalne przygotowanie powierzchni – farba na rdzę Noxyde może być nakładana bezpośrednio na oczyszczone podłoża lub dobrze przylegające stare powłoki malarskie (bez piaskowania), co wydatnie wpływa na zmniejszenie kosztów i czasu przestoju.
  • Doskonała przyczepność – nawet gdy powłoka jest nacięta, znakomita przyczepność Noxyde do podłoża zapobiega powstawaniu w miejscu nacięcia wszelkich rodzajów korozji podpowłokowej i dlatego rdza nie jest w stanie się rozwijać.

Farba do metalu Noxyde Farby antykorozyjne Malowanie dachu

  • Wysokiej jakości pigmenty antykorozyjne – farba do dachów metalowych zapewnia galwaniczną ochronę antykorozyjną odporną na czynniki pogodowe i wiele chemikaliów (atmosfera przemysłowa C3 ‑ C5I, C5M).
  • Znakomite pokrycie krawędzi – korozja zwykle zaczyna się na zewnętrznych krawędziach, gdzie jest minimalna grubość powłoki malarskiej. Próby testowe farby do blachy Noxyde wykazały 100% pokrycia na krawędziach zaokrąglonych i 41% pokrycia na krawędziach pod kątem prostym.

Farba antykorozyjna do malowania dachu Noxyde

 Peganox – Noxyde na pędzel

Farba na dachy Peganox została stworzona przy użyciu tej samej technologii antykorozyjnej, co farba Noxyde. Jest jednak jedna zasadnicza różnica – farby Peganox posiadają mniejszą gęstość. Zostały specjalnie zaprojektowane do aplikacji pędzlem lub wałkiem. Mniejsza ilość składników stałych wpływa na dwie podstawowe właściwości farby. Po pierwsze farby Peganox są bardziej rozlewne co sprawia, iż nawet przy malowaniu pędzlem lub wałkiem otrzymujemy gładką powierzchnię. Z drugiej strony większa rozlewność farby, sprawia iż podczas dwukrotnego malowania Peganoxem otrzymujemy mniejszą grubość powłoki (350 mikronów w przypadku Noxyde, 150 mikronów w przypadku Peganox). Mniejsza grubość powłoki to z jednej strony mniejsze zużycie farby, a tym samym mniejsze koszty. Mniejsza grubość powłoki, to także mniejsza ochrona przed korozją. Mniejsza, jednak nadal zdecydowanie lepsza, niż w przypadku konkurencyjnych produktów.

Dach pokryty farbą Peganox